انواع و ارقام خرما

 

 انواع خرما

بنابر خصوصيات هر نوع خرما، شرايط آب و هوايي و تقاضاي بازار در هر مرحله انواع مختلفي دارد.

• خرماي خشك: به خرماي رسيده اي گفته ميشود كه رطوبت آن كمتر از 18 درصد باشد.

• خرماي نيمه خشك : به خرماي رسيده اي گفته ميشود كه رطوبت آن از 18 تا 20 درصد باشد.

• خرماي نرم: به خرماي رسيده اي گفته ميشود كه رطوبت آن از 20 تا 23 درصد باشد.

• رطب : به خرماي به طعم رسيده و پرشهدي گفته مي شود كه رطوبت آن از 23 تا 38 درصد باشد

ارقام خرما

در دنيا حدود ٢٠٠ رقم خرما وجود دارد که ١٢٠ رقم آن تا به حال شناخته شده و مورد مطالعه قرار گرفته اند. خرماي ايران در انواع نسبتاً زيادي توليد مي شود که بر اساس اطلاعات و منابع موجود بالغ بر ١٠٠ رقم مختلف مي باشد. ارقام مختلف درخت خرما از نظر صفات تشريحي و فيزيولوژيکي با يکديگر تفاوت هايي دارند. از جمله گل دادن، بلندي و کوتاهي درخت، رنگ، شکل، اندازه و تعداد برگچه ها، مشخصات خوشه ي ميوه ، اتصال برگچه ها به محور اصلي و زاويه ي اصلي برگها با تنه ي درخت ، زودرس يا دير رس بودن ميوه و ميزان قند و رطوبت و طعم مي باشد

در این مجال به بررسی بعضی از ارقام می پردازیم:

رطب مضافتی

خرماي مضافتي را شايد بتوان يکي از خوش طعم ترين و دلچسب ترين انواع خرماي جهان دانست. اين خرما که داراي رنگ مشکي جذابي مي باشد رطوبتي بين 15% الي 35% بسته به زمان برداشت از درخت و محل کاشت آن دارد و اندازه دانه هاي آن معمولا" بين 5/2 الي 5/4 سانتيمتر بوده و داراي گوشت کافي و مطلوب مي باشد.
مرغوب ترين و خوش طعم ترين نوع خرماي مضافتي در شهرستان بم واقع در جنوب شرقي ايران پرورش مي يابد . سطح زير کشت اين خرما در شهرستان بم و حومه در حدود 28 هزار هکتار بوده که 5 هزار هکتار آن نخلهاي جوان غير بارور مي باشند و از اين مقدار ساليانه در حدود 120،000 تن برداشت مي گردد.مناطق ديگر کاشت اين خرما در ايران، جيرفت و کهنوج در استان کرمان، و سراوان و ايران شهر در استان سيستان و بلوچستان مي باشد.

خرمای زاهدی

خرماي زاهدي را شايد بتوان يکي از پر مصرف ترين انواع خرما در کشور دانست. خرماي زاهدي ميوه اي است خشک و به رنگ زرد، گوشت دار و خوش طعم که رطوبت آن کمتر از انواع ديگر خرما است. اين خرما نسبتاً از شيريني کمتري برخوردار است و براي ذائقه هايي توصيه مي شود که شيريني زياد را نمي پسندند.


خرمای ربی

ربی یکی از مهمترین ارقام استان سیستان و بلوچستان می باشد. از نظر اهمیت بعد از سعمران، شاهانی، مضافتی و کبکاب قرار دارد. در ایرانشهر، زابل، چاه بهار و سراوان کاشته می شود.

میوه آن نسبتاً بزرگ، رنگ آن قرمز مشکی می باشد. زمان رسیدن کامل آن با رقم مضافتی همزمان است. در ایرانشهر و زابل از نظر مرغوبیت عالی و در چاه بهار و سراوان خوب است.

 

خرماي پيارم

درجنوب ايران و شمالي ترين نقطه استان هرمزگان درست در انتهاي سلسله جبار زاگرس منطقه اي کوهپايه وجود دارد که شايد بتوان گفت يکي از خوشمزه ترين خرماهاي نيمه خشک دنيا را درخود پرورش مي دهد. نخلهاي پيارم عمدتاً در دامنه کوه ها کاشته شده و توسط جوي های طراحي شده درسطح هاي مختلف بوسيله آب رودخانه هاي منطقه آبياري مي گردد. پرورش اين نخل ها عمدتاً بصورت ارگانيک بوده و هيچ گونه مواد شيميايي در مرحله برداشت آن استفاده نمي گردد. پوست نازک اين خرما به رنگ قهوه اي تيره و با توجه به اين که گوشت و پوست آن کامل به يکديگر چسبيده اند. ظاهري زيبا و مطلوب دارد و فرايند شستشوي آن نيز به صورت کامل صورت مي گيرد.